Anděl smrti

27. září 2013 v 22:28 | Rien Toute |  Jednorázovky
Tak jsem se nakonec zapojila do literární soutěže na blog.blog.cz. A koho jsem si vybrala? No přece Kylara Sterna z trilogie Noční AndělByla noc. Tma halila úzkou uličku, kterou jsem nyní procházela. Mé pocity mi říkaly, že tu někde je. Tušila jsem, že číhá ve stínech a upírá na mě svůj pohled. A pak, když už se mi skoro podařilo uniknout, se objevil přímo přede mnou. Z ničeho nic. Jako by se zrodil přímo z noci
"Kagé," šeptám s pohledem upřeným přímo na něj. Nechce se mi věřit, že je to skutečně on, avšak vím, že se nemýlím. Přišel ke mně. Kvůli soudu. Kvůli odplatě. Kvůli smrti.
"Už nejsem Kagé," vyvrací mi má slova.
"Kdo tedy? Kylar Stern? Nebyl to tehdy jen titul?" ptám se udiveně
"Ano, byl. Stejně tak, jako Kagé. Nyní jsem anděl noci," odpovídá.
"Jsi tedy ten, jehož rukou mám dnes zemřít," konstatuji již předem mi známá fakta.
"Ano."
To jediné slovo stačí, abych pochopila. Jen to nicotné ano, které mi sděluje ortel. Rozsudek smrti za to, že jsem coby elitní žoldák zabíjela nevinné lidi. A nejhorší na tom bylo, že jsem toho nelitovala. Nikdy. Ani jediná slza z mých očí neskanula kvůli těm lidem.
Klekám na zem do prachu a špíny. Ještě jednou se zadívám na toho muže, který má právo na mou smrt. Na muže, který jako jediný může soudit mé hříchy.
Poté hlavu skláním k zemi. Dnešní den je první a zároveň poslední, kdy cítím pokoru. Cítím se malá a nicotná před tím bohem, který již žije stovky, možná i tisíce let.
"Heleno Ródská, provinila ses smrtí," začíná obřadně vynášet rozsudek. "Zabila jsi nevinné lidi, jen kvůli penězům, které jsi za to dostala. Již nemáš právo pobývat na tomto světě."
Najednou se mi vybavil den, kdy jsem o něm poprvé četla. Našla jsem ho v knize Cesta stínů. Tehdy to bylo nevinné čtení. Neměla jsem potuchy, že je skutečný. Byl to můj hrdina. A nyní můj vrah.

Nevidím, jak se rozpřahuje mečem k osudové ráně. Jen slyším, jak rychlostí blesku rozráží vzduch. Nastává chvilková bolest, při níž se mi z úst vydere sten. Má hlava padá bez těla k zemi. Je konec. Tma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama