3. Návštěva

17. listopadu 2013 v 17:00 | Rien Toute |  Pomsta
Dny ubíhaly a ona sílila. Mohla už vstát z postele a po malých krůčcích se procházet po pokoji. Její spánek od toho divného setkání s tím záhadným druidem nic nenarušovalo a ona mohla spát dle vlastní libosti. Zranění se jí rychle hojila a síla se jí postupně navracela.

Jediné co se nezhojilo, byly rány na duši. Vlastní skutky ji tížily a jako obrovský balvan ji stahovaly ke dnu. Topila se v nich. Každý den se v jejich vodách potápěla stále hlouběji, až ztratila šanci, že se z nich někdy vynoří. Stala se duchem, pouhou figurkou bez jakéhokoliv smyslu života, který už beztak skončil. Samota, která ji nyní obklopovala, ji vrhala do stále většího zoufalství.
Chtěla si vzít život, ale nemohla. Dluh světu, který udělala, ještě nebyl splacen. Dokud ho neodpracuje, nebude moci odejít s klidným svědomím. Teď už jí bylo jedno, co všechno za jeho splacení obětuje. Zemře tak jako tak. Jediným cílem je však dotáhnout to dokonce. Musí se pomstít těm, kteří ji posílali vraždit. A nebude se mstít jenom za sebe, ale za všechny ostatní. Pomstí se za zlo, které ji donutili napáchat. Jejím cíle tedy bude jediné- senát.
Od té doby se začala připravovat. Poté, co jí dovolili vycházky, začala plánovat útěk. Druidové na ni sice dávali pozor, ale byla zde jen léčebna, ne věznice. Nikdy s ní nepromluvili víc než pár slov a raději se jí vyhýbali. Měly z ní strach, to už poznala dávno, avšak pořád netušila, odkud pramení.
O magii přece už dávno přišla a se svými zraněními se silou nemohla zkušeným bojovníkům rovnat. Tak co je tedy drželo zpátky? Snad to byla krev, kterou prolila? To netušila a možná ani nechtěla. Ze zimy se postupně stalo jaro, a pak i léto, které vystřídal podzim. Tehdy už byla plně uzdravená a v té nejlepší formě.
Zrovna poklidně plynul jeden slunný den, když někdo otevřel dveře pokoje, ve kterém pobývala, a zavolal: "Máte návštěvu. Čeká vás v zahradě."
Než se stačila zeptat, o koho jde, dotyčný stihl odejít. Ani netušila, kdo jí to vlastně oznámil. Zamračila se. Neměla žádné přátele, ani neznala nikoho, kdo by za ní dobrovolně přišel. Nabízela se tedy jediná odpověď- senát. Jedině on by žádal o její služby. Žádného jiného odvážlivce neznala.
Takže ji teda našli. Doufala, že si budou myslet, že je mrtvá, ale zřejmě se mýlila. Přemýšlela, zda by nebylo nejrozumnější utéci. Zřejmě ji chtějí odtud odvézt a to se jí ani v nejmenším nezamlouvalo. Pak ale tento nápad zavrhla. Neměla šanci jim uniknout. Ne s holýma rukama. Potřebovala zbraň, kterou však neměla. Nejrozumnější bude si vyslechnout, co chtějí a poté se rozhodne.
Rychlým krokem vykročila ze dveří. Chtěla mít tuhle schůzku pokud možno co nejrychleji z krku. Prošla chodbou a zamířila ke dveřím vedoucím do zahrady. Za jejími zády se s ní snažil udržet krok jeden z druidů. Měla sice možnost volného pohybu, ale zdejší léčitelé neradi viděli, že se zde pohybuje úplně sama. Zřejmě si zcela nebyli jisti jejími plány. Jimi si však nebyla jista ani ona. Když prošla dveřmi, zkoumavým pohledem změřila všechny lidi venku. Někdo z nich s ní chtěl mluvit, ale ona si nebyla jistá kdo.
Nikdo na to, že by čekal schůzku, příliš nevypadal. Většina lidí se prostě jenom procházela kolem, povídala si nebo pochrupovala na lavičkách.
"Čeká na vás v altánku," ozval se druid za jejími zády.
Přikývla. Nyní již bez jeho doprovodu se vydala tím směrem. Když se před ní objevila ta malá, otevřená dřevěná stavba, spatřila v ní jednoho muže. Měl dlouhé hnědé vlasy, vzadu svázané do ohonu a oválný obličej se světlýma, nejspíš šedo-modrýma očima. Z té dálky to přesně nedokázala určit.
Když ji uviděla, tak vstal. Jediným pohledem ho přehodnotila. Byl docela vysoký a měl štíhlou postavu. Díky jeho volné tóze netušila, zda je spíš hubený nebo svalnatý, ale to bylo jedno. Důležité bylo, že nevypadal na někoho, koho by poslal senát. Nejspíš za ní přišel kvůli sobě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eťa Eťa | Web | 18. listopadu 2013 v 15:08 | Reagovat

WoW! super článek :) a hezký desing :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama