13. prosinec

13. prosince 2013 v 13:00 | Rien Toute |  24.den
Dnes Kamazi ukončil výuku s Džirou asi o tři hodiny dříve. Ona se čím dál zlepšovala a Kamazi si myslel, že by jí menší volno udělalo dobře. Měl k tomu však i osobní důvody.

Dnes se totiž hodlal porozhlédnout v pánově pracovně. Chtěl zjistit, co všechno o Džiře ví. Ačaši tam něco, co s ní úzce souviselo, skrýval a on chtěl zjistit co.
Bylo tak půl třetí ráno, když se Kamazi zastavil přede dveřmi jeho pracovny. Chvíli poslouchal. Nic se z místnosti neozvalo, a tak pomalu otevřel dveře. Potichoučku jako myška vklouzl dovnitř a dveře za sebou zavřel.
Když se jeho oči přizpůsobily tmě, která v pracovně panovala, pořádně si prohlédl místnost. Byla tu dvě kožená křesla, velký dubový stůl a u stěny stál sekretář. Na potapetovaných stěnách visely dva obrazy a podlahu z větší části zakrýval tmavě zelený koberec.
Dal se do hledání. Začal na stole a v šuplících. Všude byly samé papíry o správě dolů, stájí či jiných sídel nebo různé účetní knihy, ale nikde o Džiře nenašel sebemenší zmínku. Přesunul se tedy k sekretáři. Ani zde však nic nenašel. Začal být zoufalý. Kde jinde by mohl Ačaši schovávat důležité dokumenty?
V tom ho něco napadlo. Trezor! Každý bohatý člověk přece v této době vlastnil trezor. Rychle se podíval pod oba obrazy, ale nic pod nimi nenašel. Nyní zbývalo poslední možné místo- podlaha. Odhrnul koberec. Na první pohled pod ním nebylo nic neobvyklého. Když se však Kamazi podíval pozorněji, všimnul si skrytých dvířek. Pomalu je otevřel. Za nimi se skrýval trezor.
"Irian!" poručil Kamazi, což v jazyce magie znamenalo: otevři se. Avšak nic se nestalo. Trezor je tedy odolný proti kouzlům, došlo Kamazimu. Co jiného taky čekal? Ačaši přece nenechává nic náhodě. A co teď? Měl k otevření použít hrubou sílu? Ne, to Ačaši určitě čekal. Nejspíš má trezor pro takové případy dokonce alarm, takže by se to Kamazimu nemuselo vyplatit.
Musel tedy najít kód. To na tom bylo to nejhorší. Vyzkoušel snad všechny možnosti včetně Džiřina jména a data jejího narození. Když byl v koncích, vyzkoušel poslední slovo, které ho napadalo- Atlantida.
Zaklapl zámek a dveře se otevřely. Kamazi to nedokázal pochopit. Proč zrovna Atlantida? Co s ní má Ačaši společného?
Podíval se do trezoru. Ke svému překvapení v něm nalezl pouze klíč, který byl ale velmi zvláštní. Tvořily ho tři kovy. Hlavice byla ze stříbra, tělo ze zlata a konec z platiny. Ten konec měl tvar půlkružnice, jejíž dva konce končily špičkou. Z této půlkružnice ještě vedly tři přímky zakončené ve stejné délce, jako obě dvě špičky. Kamazi neznal dveře, do kterých by klíč pasoval
Z chodby najednou uslyšel hlasy. Rychle klíč zasunul do kapsy, zaklapl dveře od trezoru a dal na ně koberec. Přemýšlel, jestli má nějakou šanci utéct, ale došlo mu, že je lepší se schovat. Pro této úkol využil dlouhé závěsy u okna a čekal.
Někdo vešel do místnosti. Byly to dva muži, jak Kamazi podle hlasu poznal, a jeden z nich byl Ačaši. Naštěstí se nezdrželi moc dlouho, aby ho odhalili.
"Tak jdeme zpátky do sklepení," uslyšel Ačašiho, než se za ním definitivně zavřely dveře.
Co může být tak důležitého ve sklepení, přemýšlel Kamazi. Ačaši nikdy nechodil do sklepení. Vždycky tam posílal ho. Kam tam jenom může chodit?
Kamazi vyšel z pracovny a šel na místo, kde by sehnal potřebné informace. Znovu se tedy ocitl v knihovně. Začínalo mu připadat, že tu tráví čím dál více času. Dnes však na rozdíl od předešlých dnů sáhl po mapě paláce, přesněji sklepení. Hledal onu záhadnou místnost, do které šel Ačaši. Kde asi jenom může být?

Džiřin den probíhal obyčejně, až to začínalo být skoro nudné. Encyklopedii dnes nechala zavřenou. Zase se pokoušela vrátit se ve svých vzpomínkách do minulosti, ale když se jí to nedařilo, tak to nechala plavat. Místo toho se pustila do ne příliš oblíbeného vyšívání, aby alespoň jednou za život udělala matce radost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 13. prosince 2013 v 15:49 | Reagovat

Píšeš moc dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama