15. prosinec

15. prosince 2013 v 15:00 | Rien Toute |  24.den
Tu noc hledal Kamazi meč vhodný pro Džiru. Nejvhodnější mu přišel meč, který dostal od Digoriho, dlouho však váhal.


Věděl sice, že ho nikdy nepoužije, protože jeho meči se nemohl rovnat. Tenhle byl totiž jenom z obyčejné oceli, kdežto ten jeho tvořila ocel magická a příměsí titanu, byl dokonale vyvážený a jeho jílec se dal dobře uchopit. Avšak tento meč byl jeho památka na Digoriho.
Po dlouhém duševním zápasu se rozhodl. Meč dá Džiře. Digory by určitě chtěl, aby se jeho mečem nadále bojovalo.
Oba dva meče vrátil do pochvy. Poté je zabalil do plátna, aby je nikdo neviděl. Celý balík pak vzal do ruky a vyšel na balkon, odkud se rozletěl na kopec. Zde potom čekal na Džiru.
Když přišla, oba meče už ležely připravené na trávě. Nemohla se na ně vynadívat, jak byly překrásné.
Ten první byl z nějakého černého, matně lesklého kovu. Jeho pochvu a jílec zdobily červené a zlaté žilky prorůstající onen černý kov. Druhý meč byl jeho pravým opakem. Vyrobili ho ze stříbrného lesklého kovu a jílec s pochvou zdobily zelené a modré linie.
Podívala se na Kamaziho, který se na ni usmíval.
"Dnes jsem se rozhodl pro boj s opravdovými meči. Vzal jsem dva a ty máš možnost volby, který z nich si vezmeš."
Džira dlouho váhala. Oba meče ji přitahovaly.
"Zkus těm mečům naslouchat," poradil jí. "Když se ti to podaří, dozvíš se, za jakým účelem byl daný meč stvořen."
Pokusila se o to. Nejprve se dotkla černého meče. Zavřela oči a ponořila se do transu. A pak to viděla. Bitvy, ve kterých tento meč rozdával smrt, bolest, zmar a utrpení. Otevřela oči. Nyní zkusila ten druhý. I u něj viděla bitvy a souboje, viděla však i milost. Už se rozhodla.
"Beru si tento," řekla a ukázala Kamazimu stříbrný meč. "Když jsem ho totiž vzala do ruky, neviděla jsem jen smrt, ale i život. Tento meč je schopný odpouštět, zatímco ten druhý vyvolává jen utrpení."
Kamazi přikývl. Pochopil, že udělal dobře. Meč našel správného majitele.
Začali s tréninkem. Pak se ale stalo něco, co ani jeden z nich nečekal. Když Džira vytáhla svůj meč z pochvy, vyšlehl z něj ohnivý plamen.
Kamazi stál jako omráčený. Tohle se nemělo stát. Tímto meč dal jasně najevo, že si našel svého pána. To se ale stávalo jen u nově vykovaných mečů. Tenhle patřil Digorimu a nikdy se nestalo, že by si meč po ztrátě svého pána našel někoho jiného. Co se tedy skutečně stalo?
"Půjčíš mi ten meč?" požádal Džiru. Ta mu ho bez protestů podala.
Kamazi zavřel oči a soustředil se na meč. Ano, už o tom nebylo pochyb. Meč si našel nového majitele. I jeho struktura se výrazně změnila. Z původní oceli se stal ještě pevnější kov prosáklý magií. Znovu ho podal Džiře.
Po této prapodivné události pokračovali ve cvičení. Nejdříve Kamazi Džiře ukázal, jak má ztupit meč, aby si při tréninku nějak závažně neublížili. Při boji s ním pak Džira dokázala, že i souboj s mečem jí jde. Kamazi se tak mohl těšit na pár modráků.
I ona však nezůstala bez úhony, protože Kamazi jí to tvrdě oplatil. Předtím, než odcházela domů, jí ještě vysvětlil, jak se o meč má starat, a poradil jí, ať si ho zabalí do látky, aby s ním nedělala takový hluk.
Po příchodu domů si ho Džira schovala pod postel. Opět se pokusila v myšlenkách pátrat po minulosti, avšak ani dnes se jí to nepovedlo. Poté tradičně otevřela encyklopedii a dala se do čtení.
Fénix
Fénix je legendární pták. Podle na sobě nezávislých zdrojů se tento pták znovu rodí ze svého popela. Tento pták je ohnivý a podle některých lidí dokážou jeho slzy léčit, což však není nějak potvrzeno. Dnes se tito ptáci v nám známých světech téměř nevyskytují, proto se nám o nich nepodařilo získat více informací.

Kamazi ležel v posteli a přemýšlel, kam by mohl Džiru schovat. Musí ji jednadvacátého prosince nějak ukrýt. Ale kam? Ze všech možností bylo nejrozumnější ji odvést do jiného světa. Ale do kterého?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama