16. prosinec

16. prosince 2013 v 16:00 | Rien Toute |  24.den
Džira přišla po tréninku domů. Všechny svaly jí bolely i ty, o jejich existenci předtím neměla sebemenší tušení. Schovala svůj meč pod postel jako minule.

Kamazi začal ve cvičení přitvrzovat. Už to nebyly pouhé přátelské souboje, ale zákeřné vyčerpávající bitky. A on se s ní nemazlil. Jednou jí dokonce zlomil žebro a to nepočítala zlomené zápěstí a vyvrtnutý kotník. Ještě že jí to byl schopen vyléčit.
Teď se však rozhodla spát. Byla velmi unavená, takže ani ne za pět minut už tvrdě spala.
Když se po pár hodinách probudila, dostala nápad ponořit se do svých vzpomínek. Zavřela oči a šla proti proudu času. Připadalo jí to lehčí, než jindy. Najednou se jí v hlavě objevil obraz.
Bylo na něm město plné výškových budov, sahajících až k oblakům postavených ze skla. Celé zářilo bílou barvou a rozprostíralo se až k moři. Pak se obraz změnil. Nyní byla v místnosti vybavené spoustou přístrojů s blikajícími kontrolkami a různými hejblátky. Uprostřed stála jakási brána, kterou najednou překryl mlhavý závoj. Začal se v ní objevovat obraz. Šla k té bráně blíž a pokusila se toho obrazu dotknout. Byla tak blízko…
Otevřela oči. Nyní už byla opět v přítomnosti. Viděla svou minulost, to věděla, ale jaké jen to mohlo být město?

Po příletu do paláce byl Kamazi informován, že se dnes pan Ačaši chystá navštívit svou snoubenku. Tušil, že je to kvůli její "záhadné" nemoci.
Rád by se ještě za Džirou vypravil a varoval ji, ale nemohl. Ačaši by ho určitě sledoval. Nezbývalo mu tedy nic jiného, než pouze nečině přihlížet. Ačaši určitě odhalí příčinu její nemoci. Doufal jen, že si bude myslet, že je to kvůli tomu kouzlu, které na ni seslali. Kdyby odhalil její pravou příčinu, byl by s ním konec.
Avšak větší starost než o sebe měl o Džiru. Jak přežije dnešní nemilou návštěvu?

Džira zrovna listovala encyklopedií, když uslyšela hlasy přicházející zpoza dveří. Co nejrychleji schovala knihu pod postel a snažila se předstírat spánek. Hlasy se čím dál více přibližovaly. Najednou se rozletěly dveře a do místnosti vstoupil Ačaši.
Džira se samým překvapením posadila v posteli. "Co tu chcete?" zeptala se ho příkře. Považovala za drzost přijít k ní bez ohlášení.
"Jen jsem se přišel na vás podívat a optat se na váš zdravotní stav," odpověděl.
"Šoči, běž prosím tě pryč. Tento rozhovor je jen mezi námi dvěma," přikázala Džira chůvě, která mezitím celou debatu se zaujetím sledovala. Ta se uklonila a poslušně odešla.
Jen, co se za ní zavřely dveře, Džira z plných plic zpustila: "Jak si dovolujete přijít až sem bez ohlášení? Nejprve sem pošlete vašeho sluhu, ale ani to vám nestačí, a tak sem přijdete osobně. Mám vám snad připomínat, že ještě nejsme manželé?"
"Měla byste spíše pokládat za čest, že jsem vás přišel osobně navštívit," řekl Ačaši klidným hlasem. "Byl bych rád, kdybyste se co nejrychleji uzdravila. A ohledně té poslední připomínky, nezapomínejte, že brzy mou manželkou budete. Pak si s vámi budu moc dělat, co se mi zlíbí. Váš otec už vás neuchrání."
Džiře přeběhl mráz po zádech, když si vzpomněla na Ačašiho formu trestu. Teď mu to však připomínat nechtěla. On stejně nevěděl, že si to pamatuje a nyní nebyla ta správná chvíle mu to říkat.
Ačaši mezitím prozkoumával její pokoj. Cítil zde vysokou koncentraci magie, která vycházela přímo z Džiry. Tak tedy ta nemoc je kouzlo, došlo mu. Víc vědět nepotřeboval.
"Tareson neo," zašeptal. To by mělo stačit.
"Co jste to říkal?" zeptala se Džira, která zaslechla jeho hlas.
"Ale nic," falešně se usmál Ačaši. "Jen jsem si říkal, že vás už nebudu zdržovat."
Hned na to odešel. Ta nemoc mu vrtala hlavou. Mohlo ji způsobit kouzlo zapomnění?

Poté co Ačaši odešel, si Džira vydechla. Opět se cítila velmi vyčerpaně. Už ani neměla chuť vytáhnout encyklopedii a číst si v ní. Prostě si jen lehla na postel a zírala do stropu.

Když Kamazi zjistil, že Ačaši se domnívá spojitosti kouzla zapomnění s nemocí, dost se mu ulevilo. Bude muset s Džirou trénovat ještě více než doposud. Do jednadvacátého prosince zbývá pouhých pět dnů. Měl tedy jen pět dní na to, aby ji naučil psychickým a léčivým kouzlům, našel pro ni vhodný úkryt a rozhodl se, co bude dělat potom. Stihne to vůbec?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama