20. prosinec

20. prosince 2013 v 20:00 | Rien Toute |  24.den
Dnešní den byl rozhodující a Kamazi to věděl.

Avšak Džiře o tom doposud neřekl. Potřeboval, aby se při tréninku plně soustředila, a také chtěl, aby se pořádně vyspala. Řekne jí to, až když přijde k ní domů. Mezitím si musí nachystat věci na cestu.
Do velkého batohu nabalil dvě čutory s vodou, sušené maso a ovoce, pár lístků čaje a náhradní oblečení. Víc nepotřeboval. Když tak se pro nějaké věci může vrátit.
Přemýšlel, za jak dlouho Ačaši jeho lest prohlédne. Doufal však, že za tu dobu stihne zjistit nějaké jeho další plány. Tušil, že po Džiřině zmizení bude jeho pán zuřit. Možná ho dokonce bude vyslýchat, ale stejně mu nic neprozradí. Teď měl větší moc než on a díky tomu se mu mohl konečně postavit.
Zvony ve městě začaly odbíjet osmou hodinu ranní. Nastal čas vyrazit. Kamazi si hodil batoh na záda a vyšel vstříc rozruchu v ulicích. Plížil se stíny, protože neměl rád pohledy kolemjdoucích.
V domě pana Dikamošiho ho už vesele vítala Džira. Jakmile znovu vytvořila proti odposlouchávací bariéru, mohli spolu normálně mluvit.
"Jaký byl první den bez Ačašiho v hlavě?" zajímala se.
"Výborný," usmál se Kamazi, "po dlouhé době jsem konečně svobodný. Ani nevíš, jak úžasný je to pocit. Ale teď si s tebou musím promluvit o něčem jiném."
Džira přemýšlela o čem.
"Jde o to, že Ačaši se tě zítra chystá unést," pokračoval, "jednadvacátého je totiž zimní slunovrat. Ten den jsou mocnosti temna nejsilnější. Když si tě vezme, stane se nepřemožitelným, protože ti vysaje veškerou tvoji magickou moc."
"To samé udělal i svým sedmi manželkám?" zeptala se. Kamazi přikývl.
Džira byla zoufalá. Co má dělat. Proč jí to Kamazi vlastně říkal? Leda že by… "Ty máš nějaký plán," došlo jí.
"Ano," přitakal Kamazi, "mám. Musím přiznat, že je velmi riskantní, ale jinou možnost nemáme, nebo alespoň o žádné další nevím. Dnes, ať se ti to líbí nebo ne, se mnou musíš odejít z města a i z tohoto světa. Schovám tě do světa zvaného Perikes. Dostaneme se do něj branou vzdálenou asi půl dne chůze od města. Poté odletím a ty tam na mne počkáš."
"Co chceš dělat?" vyzvídala.
"Pokusím se zjistit, co má Ačaši v plánu," odpověděl jí.
"Já tě ale nepustím," vykřikla Džira. "Nesnesla bych, kdyby se ti něco stalo. Když půjdeš tak jedině se mnou."
"Neboj se," uklidňoval ji. "Nic se mi nestane. Ačaši chce tebe, ne mě. Kdybys šla se mnou, on by tě našel. Takhle budeš v bezpečí. Ale teď dost řečí! Zabal si věci a vyrazíme na cestu," zavelel.
Protože jídlo už měli zabalené, vzala si Džira pouze teplé oblečení, deku, encyklopedii ras a svůj meč. Poté se potichoučku vydali chodbou a nakonec vyšli zadním vchodem domu. Džira je celou cestu až k hradbám kryla maskovacím kouzlem. Když už si byla jistá, že je nikdo nevidí, kouzlo zrušila.
"Nemůže nás Ačaši sledovat?" zajímala se.
"Ne," řekl Kamazi. "Od té doby, co mám větší moc než on, to dokážu vycítit. Kdyby nás přece jenom začal sledovat dřív, než by cokoliv uviděl, bych mu to kouzlo byl schopen blokovat."
Dále pokračovali v cestě bez jediného slova. Občas sice mezi sebou něco prohodili, ale jinak byl každý zabrán do vlastních myšlenek. Už se stmívalo, když došli k bráně spojující světy. Na první pohled byla vidět pouze skalní stěna.
"Petaron!" poručil Kamazi. Kus stěny se najednou začal měnit. Místo kamene se teď dívali na zelenou louku.
"Tak pojď!" pobídl Kamazi Džiru, když viděl její počáteční váhání. Ta se nakonec přece jen odhodlala, zavřela oči a vstoupila.
Cítila, jak se noří do něčeho tekutého a pak najednou ucítila výrazné oteplení. Z okolí se ozýval zpěv ptáků. Poté, co oči znovu otevřela, uviděla Kamaziho sedícího na trávě. Ten se zvedl a šel k ní.
Pak pokračovali v cestě. Zastavili se až pozdě večer u dřevěného srubu, ve kterém měla Džira zůstat. Kamazi uvnitř zatopil v krbu.
"Kdy vyrážíš zpátky do paláce?" chtěla vědět.
"Až brzy ráno," odpověděl jí. "Díky křídlům tam budu ani ne za dvě hodiny."
Ten den už nic moc nedělali. Pouze si povídali a pak oba vyčerpáním usnuli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama